ClovinNET

Firma powstała w 2000 r. jako jeden z członków Grupy CLOVIN. Od początku była sprofilowana pod kątem informatyki oraz elektroniki w przemyśle pralniczym i mleczarskim. Początkowo skupialiśmy się na obsłudze informatycznej firm, tzn. tworzeniu i administrowaniu sieci komputerowych.

W 2001 r. ruszyły prace nad pierwszym sterownikiem typu CLOVINnet SLAVE. Pierwszy montaż tego urządzenia odbył się pod koniec 2002 roku. Dzisiaj wytwarzamy sterowniki do wszystkich urządzeń pralniczych (pralnico-wirówki, tunele pralnicze), jak również do profesjonalnych urządzeń myjących naczynia kuchenne. Nasze rozwiązania oparte są na najnowszych osiągnieciach elektronicznych i informatycznych, a zespół badawczo-rozwojowy dokłada wszelkich starań, aby urządzenia nasze były niezawodne i przyjazne dla użytkowników. Pierwsze systemy dozowania powstały w 2001 r. oparte były na technologii SLAVE i przeznaczone były tylko dla pojedynczych pralnic i nie potrafiły zarządzać całą pralnią.

W 2003 roku powstał pierwszy system automatycznego dozowania do 6 pralnic, aczkolwiek bez możliwość rejestracji i dozowania do tuneli pralniczych.

W 2005 roku powstał pierwszy samodzielny system dozowania do tuneli pralniczych z możliwością obsługi 8 pomp dozujących i dozownika do proszku CLOMIX w wersji I.

Od 2007 roku firma CLOVIN dysponuje trzema grupami systemów.

I. System Automatycznego Dozowania (SAD) CLOVINnet Multi ver 1 – DPS
System Automatycznego Dozowania (SAD) CLOVINnet Multi ver 1.2. 0 system przeznaczony dla pralni typu „DPS” z maksymalnym przerobem do 25 ton. SAD może obsłużyć pralnice od 5 kg do 120 kg, maksymalnie 6 szt. pralnic. Wyposażony jest w 6 pomp dozujących perystaltycznych o wydajności od 100 ml do 1000 ml.  Na życzenie klienta opcjonalnie system posiada RAPORTY BEZPOŚREDNIE – tzn., raport dozowań i zużycia środków.

II. SAD CLOVINnetMaster ver  2.x
SAD CLOVINnetMaster ver  2.x – system przeznaczony do pralni od 25 ton wzwyż. Maksymalnie może obsłużyć 8 pralnic każdego rodzaju (starsze i nowsze) oraz jeden tunel pralniczy bez limitu komór. W skład wyposażenia wchodzi maksymalnie 10 pomp dozujących perystaltycznych, mieszkowych lub membranowych (w zależności od wydajności) i dozownik do proszku CLOMIX ver 2,3. SAD wyposażony jest w System Analiz i Raportów SARA ver 1,2. Do współpracy z SARĄ potrzebny jest komputer klasy PC. Standardowo SARA posiada 5 podstawowych analiz i raportów. Na życzenie klient może otrzymać analizy i raporty wg własnych potrzeb.

III. SAD CLOVINnetMaster ver 3.x
SAD CLOVINnetMaster ver 3.x – podobnie jak ver 2.x, system przeznaczony do pralni od 25 ton wzwyż. System charakteryzuje się możliwością obsługi największych pralni. Może jednocześnie obsłużyć do 36 pralnic i 4 tuneli pralniczych jednocześnie. W skład systemu wchodzi maksymalnie 36 pomp dozujących perystaltycznych, mieszkowych lub membranowych (w zależności od wydajności) oraz 6 dozowników do proszku CLOMIX ver 2,3. Standardowo wyposażony jest w System Analiz i Raportów SARA ver 1,2. Do współpracy z SARĄ potrzebny jest komputer klasy PC. Standardowo SARA posiada 5 podstawowych analiz i raportów. Na życzenie klient może otrzymać analizy i raporty wg własnych potrzeb. SAD w wersji 3.x. dodatkowo posiada następujące systemu (w standardzie lub opcji):

 • system kontroli dawki dozowanej do pralnicy i komory tunelu dCONTROL,
 • system kontroli ciśnienia wody pCONTROL-w,
 • system kontroli ciśnienia sprężonego powietrza pCONTROL-a,
 • system kontroli pH w tunelach pralniczych – pHcontrol,
 • system DUALSPEED and TRIPLESPEED podczas dozowania do pralnicy lub tunelu,
 • system zdalnego zarządzania pralnią po stronie brudnej NETVision v 1.03 (opcja na życzenie klienta).

Dodatkowo CLOVINnet Master ver 3.x współpracuje ze sterownikiem do pralnic multiSET ver 1.01

ClovinNet Master ver. 3 jest elastycznym, modułowym systemem automatycznego dozowania (SAD). Służy dostarczaniu środków piorących i wspomagających pranie do przemysłowych maszyn pralniczych i pralniczych ciągów technologicznych. Pozwala na pełną automatyzację procesu akwizycji, zmniejsza do minimum obsługę związaną z dozowaniem, zwiększa precyzję dostarczania środków piorących i wspomagających pranie oraz kontrolę warunków prania, stanów środków oraz bieżącego zużycia w trybie on-line przy pomocy Systemu Analiz i Raportów SARA zgodnego z wymogami Unii Europejskiej (CE).

Schemat blokowy Systemu Automatycznego Dozowania ClovinNet Master ver.3

 

ClovinNetMaster 4 Pneumatyczny system dozowania środków piorących do wszystkich rodzajów maszyn piorących

Główne cechy systemu ClovinNetMaster 4:

 • współpraca z wszystkimi rodzajami maszyn piorących,
 • szybkie, równoczesne dozowanie do kilku punktów dozowań (komora tunelu piorącego, pralnico-wirówka),
 • precyzyjnie odmierzana dawka kontrolowana objętościowo,
 • autokalibracja w przypadku zmiennych warunków pracy systemu (temperatura otoczenia, temperatura środków piorących, zmiana oporów instalacji przyłączeniowej),
 • separacja wszystkich środków piorących w oddzielnych zasobnikach oraz liniach przesyłowych,
 • dwustopniowy system kontroli prawidłowości dozowania,
 • zdalna rejestracja wykonywanych cykli prań oraz pobranej chemii przez maszyny podłączone do systemu,
 • zdalna rejestracja parametrów pracy systemu,
 • współpraca z kadzią dozującą rozpuszczony podstawowy proszek piorący.

Wysoka wydajność.

System ClovinNetMaster 4 jest wyposażony  w zasobniki magazynująco-przygotowujące środki piorące przed dozowaniem oraz oddzielne linie dozujące. Zapewnia to stałą gotowość systemu do dozowania, dzięki czemu środki piorące są niezwłocznie dostarczane do maszyny piorącej w celu zapewnienia optymalnych rezultatów prania. 

Precyzja dozowania.

System wyposażony jest w zestaw czujników odpowiadających za precyzyjne wydzielenie zadanej dawki każdego produktu. Po każdym dozowaniu następuje autokorekta zadanych parametrów w celu osiągnięcia optymalnej dawki. 

System kontroli wykrywa wszystkie możliwe przyczyny braku gotowości do podania środka piorącego i w takim przypadku zatrzymuje maszynę piorącą, zapobiegając niezgodności prania z ustalona technologią.

Podwójny system kontroli.

W celu zapewnienia precyzyjnego dozowania ClovinNetMaster 4 składa się z podwójnego systemu kontroli:

 • kontrola z poziomu pulpitu operatorskiego na obiekcie, na którym został zamontowany system. Wszystkie informacje na temat pracy wyświetlane są za pomocą wyświetlacza na panelu operatorskim oraz sygnalizacji optyczno-dźwiękowej. W razie potrzeby zatrzymywana jest również maszyna piorąca. 

Na panelu operatorskim wyświetlane są również informacje o precyzji dozowania oraz ilości zadozowanego produktu.

 •  Zdalny system kontroli

Parametry pracy systemu są na bieżąco przesyłane na serwer firmy Clovin, gdzie są analizowane i w razie potrzeby korygowane w celu zoptymalizowania pracy systemu.

Dzięki temu istnieje możliwość szybkiej reakcji w przypadku wystąpienia jakichkolwiek usterek systemu.

Z systemu rejestracji danych mogą korzystać również pralnie. Pozwala to na bieżącą kontrolę wykonywanych cykli prań przez poszczególne maszyny piorące, zużycie środków oraz kontrolę technologii prania.

Klientom oferujemy:

 • indywidualny dobór odpowiednich urządzeń dozujących,
 • projekt i wykonanie instalacji dozującej,
 • systemy monitorujące i wizualizujące pracę urządzeń dozujących,
 • kompleksowe zarządzanie systemami dozującymi poprzez Internet,
 • serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny urządzeń dozujących,
 • wieloletnie doświadczenie w dziedzinie automatyki, elektroniki i informatyki przemysłowej.

Ponadto istnieje możliwość współpracy z nami w ramach:

 • zakupu urządzeń dozujących wg dowolnej konfiguracji, ustalonej z naszym konsultantem,
 • bezpłatny wynajem urządzeń dozujących wg dowolnej konfiguracji ustalonej z naszym konsultantem*.
* Wynajem jest możliwy jedynie w przypadku współpracy klienta z firmą CLOVIN w dziedzinie środków piorących.

CLOVIN S.A.
18-220 Czyżew 
ul. Zarzecze 14
e-mail: clovinnet@clovin.com.pl
Arkadiusz Żanowski 
tel. +48 86 2755506 wew. 28 
mobile:+48602307084

Potwierdzam
Przypomnij później

Informacje o polityce prywatności oraz ciasteczkach (ang. cookies)

Strona producenta Clovin.com.pl w pełni respektuje prawo Użytkowników do prywatności. Szczególnie dbamy o ochronę Państwa danych osobowych oraz stosujemy odpowiednie rozwiązania technologiczne, zapobiegające ingerencji w prywatność Użytkowników przez osoby trzecie.

Korzystając ze strony clovin.com.pl akceptują Państwo zasady zawarte w Polityce Prywatności, znajdującej się na tej stronie.
Clovin S.A., z siedzibą przy ul. Zarzecze 14, 18-220, Czyżewa, (KRS: 0000338658, NIP: 7221609039, REGON: 200305532) jako właściciel strony clovin.com.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Polityce Prywatności. W przypadku zmian w Polityce Prywatności nie mają one wpływu na podstawową zasadę: nie sprzedajmy i nie udostępniamy osobom trzecim danych personalnych czy adresowych Klientów/Użytkowników strony www

Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest
CLOVIN S.A., ul. Zarzecze 14, 18–220 Czyżew, NIP: 722-16-09-039 (dalej CLOVIN).

Jak się z nami skontaktować, żeby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych? W sprawach danych osobowych napisz do nas:
adres e-mail: odo@clovin.com.pl,
adres pocztowy: CLOVIN S.A. 18-220 Czyżew, ul. Zarzecze 14

Skąd mamy Twoje dane i dlaczego je przetwarzamy?
Otrzymaliśmy je od Ciebie za sprawą przesłanego formularza kontaktowego znajdującego się na stronie clovin.com.pl.

Jaki jest cel i podstawa prawna przetwarzania Twoich danych osobowych przez Clovin?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, ponieważ jest to niezbędne do odpowiedzi na korespondencję, którą do nas wysłałeś:

Dodatkowo, przepisy prawa wymagają od nas przetwarzania Twoich danych dla celów podatkowych i rachunkowych.
Przetwarzamy też Twoje dane osobowe w celach wskazanych poniżej, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Clovin, którym jest:

Zgodę na przetwarzanie danych osobowych, możesz wycofać w dowolnym momencie w ten sam sposób jak ją wyraziłeś. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe dopóki nie wycofasz zgody.

Jakie masz uprawnienia wobec Clovin w zakresie przetwarzanych danych?
Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj.:

Jeżeli się nie zgadzasz z naszą polityką prywatności opuść stronę.

Wykorzystanie ciasteczek (ang. cookies)
Pliki Cookies są zbierane wyłącznie w celu zbierania informacji w celu dostosowywania sprzedaży do poszczególnych produktów, indywidualnych potrzeb i preferencji Klientów. Pliki Cookies są przechowywane przez przeglądarkę internetową na dysku twardym Klienta i nie służą bezpośrednio gromadzeniu danych osobowych. Oznacza to, że Klient może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej obsługę Cookies, lecz to ograniczy możliwość korzystania z Serwisu Clovin

Potwierdzam
Przypomnij później