Oświadczenie Clovin S.A.

Oświadczenie Clovin S.A.

dla Partnerów Handlowych

Czyżew, dn 28.02.2022r

 

Partnerzy handlowi

Clovin S.A.

 

Szanowni Państwo,

 

Dziękuję za szereg pytań dotyczących sytuacji firmy i troskę odnośnie naszej fabryki na Ukrainie. Aktualnie fabryka ta nie pracuje i znajduje się na terytorium zaanektowanym przez wojska rosyjskie – firma dokłada wszelkich starań, by zapewnić wsparcie naszym pracownikom, także umożliwiając im alokacje w Polsce.

Równocześnie chciałbym zaznaczyć, że produkcja skierowana na rynek polski realizowana jest całkowicie w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce, które pracują na bieżąco w celu zapewnienia dostępności produktów.

Patrząc z perspektywy surowcowej rynek wschodni jest jednym z kluczowych eksporterów surowców wykorzystywanych w branży chemicznej w Europie. W ostatnim okresie rynek surowców cechuje się niezwykle wysoką dynamiką cen wraz ze skokowo malejącą podażą surowcową. Wydarzenia z ostatnich dni znacząco przyspieszyły ten proces. Analizując sytuację odpowiednio wcześniej przygotowaliśmy zapasy kluczowych surowców w celu utrzymania dostępności produktów, niemniej dynamiczny wzrost cen gazu i ropy będący efektem konfliktu będzie mieć wpływ na potencjalny ruch cen.  

Liczę, że w tym trudnym dla wszystkich okresie wspólnie znajdziemy rozwiązania prowadzące do zabezpieczenia dostępności produktów dla konsumentów i pacjentów.

 

Z poważaniem,

Bartosz Woźnicki

Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu