Clever Free z certyfikatem EU Ecolabel

Clever Free z certyfikatem EU Ecolabel

Firma Clovin S.A. może pochwalić się kolejnym sukcesem. Stworzony przez nas ekologiczny proszek do prania Clever Free uzyskał certyfikat EU Ecolabel potwierdzający spełnienie kryteriów ekologicznych ustanawianych przez Komisję Europejską. Aby uzyskać pozytywna decyzję Prezesa Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji, nasz produkt przeszedł w ostatnim czasie szereg badań przeprowadzonych przez certyfikowane jednostki badawcze.

EU Ecolabel, co to takiego?

EU Ecolabel (zwany potocznie stokrotką lub margerytką) to znak ekologiczny ustanowiony przez Komisję Europejską w 1992 roku w celu wyróżnienia produktów spełniających wysokie normy środowiskowe, jak również świadczący o tym, że oznaczone nim produkty są przyjazne dla środowiska, spełniają wysokie standardy jakościowe i zdrowotne przez cały cykl życia wyrobu: od wydobycia surowców po produkcję, pakowanie i transport, aż do sposobu wykorzystania i utylizacji. Wymagające kryteria oceny produktów ustanawiane są przez European Union Ecolabelling Board przy udziale naukowców, grona ekspertów oraz przedstawicieli wszystkich zainteresowanych stron, w tym konsumentów oraz organizacji ekologicznych.

Pranie może być ekologiczne

Proszek do prania Clever Free jest pierwszym polskim proszkiem, który uzyskał certyfikat EU Ecolabel. Ze swojego składu pozbawiony został fosforanów odpowiedzialnych m.in. za rozwój sinic, jak również zeolitów powodujących obumieranie dna akwenów, a jego biodegradowalność całkowita została potwierdzona przez Instytut Chemii Przemysłowej Polskiego Centrum Akredytacji. Jest proszkiem hipoalergicznym, nie zawierającym alergenów, dzięki czemu może być używany przez osoby o wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień. Ponadto jest to proszek mocno skoncentrowany, który swoją skuteczność uzyskuje już przy temperaturze 30°C, co przyczynia się do racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi.